تفکیک زباله در مدارس


به گزارش روابط عمومي شهرداري سبزوار، مجيد معنوي زاده افزود: در راستاي كاهش پسماندهاي شهري و تفكيك آن از مبدا، اجراي طرح تفکیک زباله در مدارس سبزوار به صورت پايلوت از دبيرستان دخترانه فاضله آغاز شد كه با موفقيت آن بزودي به سطح مدارس اين شهر تسري پيدا مي كند.

وي اظهار داشت: طرح تفکیک زباله با هدف فرهنگ‌سازی، آشنایی شهروندان با تفکیک و بازیافت زباله و به منظور توسعه صنعت بازیافت که یکی از اقدامات ضروری است از ۶ ماه گذشته در اين مدرسه آغاز شد.

او تصريح كرد: با اجراي اين طرح، كليه دانش آموزان نسبت به تفكيك زباله قابل بازيافت مانند كاغذ، كارتن، پلاستيك، شيشه و… در منزل اقدام و زباله ها را پس از تفكيك به مدرسه عودت دادند.

معنوي زاده اضافه كرد: پس از عودت زباله ها به مدرسه، زباله ها در مكاني خاص و داخل ظروف ويژه با آرم و مشخصات خاص جمع آوري شد تا سازمان پسماند نسبت به بازيافت آن اقدام كرد.

مديرعامل سازمان مديريت پسماند شهرداري سبزوار افزود: در مدت مذكور دانش آموزان دبيرستان دخترانه فاضله بيش از يك تن زباله را از يكديگر تفكيك و به مدرسه تحويل دادند.

وی در ادامه بيان كرد: طرح تفکیک پسماند، یکی از اصلی‌ترین حلقه‌های زنجیره بازیافت وبهره برداری از پسماند است که مورد توجه جدی این سازمان بوده و مدیریت بهینه نظافت شهر، جمع‌آوری پسماند و خدمت‌رسانی به شهروندان از اولویت‌های کاری این سازمان است.

معنوي زاده آموزش و فرهنگ‌سازی در بین کودکان و نهادینه کردن مفاهیم فرهنگ شهروندی از سنین کودکی را موثرتر عنوان کرد و گفت: آموزش پسماند در مدارس به دلیل قدرت تاثیرگذاری کودکان و نوجوانان در نظام خانواده انجام می‌گیرد
تفکیک زباله در مدارس
تفکیک زباله در مدارس
تفکیک زباله در مدارس

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
تگهای مطلب :
  • بازدید : 861

نظرات این مطلب :

رهنمود رهبری

رهنمود رهبری

آخرین اخبار

پیوندها