جمع آوری مکانیزه پسماند


سرپرست سازمان مديريت پسماند شهرداري سبزوار گفت: مکانیزه شدن جمع آوری پسماندهاي شهری در سبزوار به 85 درصد رسيد.

به گزارش روابط عمومي شهرداري سبزوار، مجيد معنوي زاده با بيان اينكه مسئله محیط زیست و سلامت شهروندان از اهمیت بالایی برخوردار است، افزود: لازم است برای حفظ سلامت جامعه در امورات ابتدایی یک شهر که همانا انجام خدمات صحیح و نظافت عمومی است اهتمام ویژه‌ای هم از طریق شهروندان و هم از طریق شهرداری هر شهر صورت پذیرد.

وي با اظهار اينكه مکانیزه شدن جمع آوری زباله یکی از طرح های مهم سازمان پسماند در حوزه خدمات رسانی به شهروندان است: اظهار داشت: با اجرای جمع آوری مکانیزه زباله طراوت و زیبایی شهر برای شهروندان چند برابر شده و سطح شهراز زیبایی و آراستگی مطلوب تری برخوردار می گردد.

او اضافه كرد: با اجرای این طرح علاوه در صرفه جویی هزینه و نیروی انسانی از ریزش شیرابه زباله در سطح شهر جلوگیری می شود و سرعت جمع آوری زباله نیز افزایش پیدا می کند و نهایتا رضایت بیشتر شهروندان را به همراه خواهد داشت.

وی ادامه داد : از سال هاي گذشته طرح مكانيزاسيون جمع آوري پسماندهاي شهري در دستور كار سازمان مديريت پسماند قرار گرفت كه به موجب آن حدود 75 درصد شهر تحت پوشش اين طرح قرار گرفت.

سرپرست سازمان مديريت پسماند شهرداري سبزوار اظهار كرد: در حال حاضر با خريد 100 عدد سطل زباله گالوانيزه، سطح برخوردار از اين طرح به 85 درصد افزايش رسيده است.

معنوي زاده بيان كرد: پسماندهاي شهري براساس اين طرح، بدون دخالت نيروي انساني و با راندمان سرعت عمل بالا از اماكن توليد آن كه منازل سطح شهر، مراكز اداري ، تجاري ، آموزشي و... مي باشد جمع آوري و به مكان دفع نهايي منتقل مي شود.

مديرعامل سازمان مديريت پسماند شهرداري سبزوار در ادامه از تعويض و ارتقا سطل هاي جمع آوري پسماند معابر سبزوار نيز خبر داد و افزود: اين طرح با هدف ارتقا سطح بهداشت و محيط زيست شهروندان در دستور كار قرار گرفته است.

وي گفت: قرار است 400 سطل زباله جديد در فاز نخست در خيابان هاي اصلي شهر و هسته مركزي نصب شود.

گفتني است در شهر سبزوار روزانه ۱۵۰ تن زباله جمع آوري، حمل و دفن بهداشتي مي شود كه بطور ميانگين در ۲۴ ساعت شبانه روز ۳۳۰ ميليون ريال براي اين امر هزينه مي شود.

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
تگهای مطلب :
  • بازدید : 411

نظرات این مطلب :

رهنمود رهبری

رهنمود رهبری

آخرین اخبار

پیوندها