روز جهاني كار و كارگر


به نام خالق هستي


فرهنگ کار، عالی‌ترین تصویر سازندگی و تحول است که حضرت محمد (ص) در روند زندگی انسان‌ها، بر دستان توانمند کارگر بوسه زده و با این عمل به احسن وجه، منزلتی شگرف به این قشر بخشیده است.

در اسلام کار نه تنها به منظور تامین زندگی و به عنوان اشتغال اقتصادی و رهایی از وابستگی به بیگانگان ضروری و واجب است که به عنوان بهترین عبادت، مقدس ترین جهاد و مستمرترین تلاش مورد تاکید و سفارش قرار گرفته است .

از اين رو فرهنگ کار می تواند زمینه مناسب برای سخت کوشی، خلاقیت، نوآوری، احساس تعهد ومسئولیت پذیری را در جامعه کار فراهم نماید. رسالت اصلی توسعه و تقویت بنیان های اقتصادی هر جامعه بر عهده کارگران بوده و از طریق کار آنها تامین می شود. در واقع کارگران یکی از مهم ترین ارکان توسعه در کشور بوده که در تعیین کیفیت زندگی و آینده جامعه نقش اساسی ایفا می کنند.

درحالی‌که ایران عزیز به سرعت به سوی قله‌های شکوه، عزت و عظمت گام برمی‌دارد، کارگران در سنگر کار و تولید با صبر و ایثار و استقامت و اعتقادی راسخ، سرشار از عشق به ولایت در این توفیق و شکوه تاریخی نقشی ارزنده ایفا می‌کنند.

در پایان اینجانب ضمن تقدیر و تشکر از کارگران متعهد و پرتلاش سبزوار بویژه شهرداری این شهر، این روز خجسته را گرامی داشته و توفیق روز افزون، سلامتی و سعادت همه عزیزان را از خداوند منان مسألت دارم.

امید است در سال«اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» در راستای سیاست ها و فضای سازنده ایجاده شده با تلاش کارگران شریف، گام های بزرگ دیگری در راه توسعه، رونق و پیشرفت سبزوارعزیز برداریم.


سيد علي كوشكي
شهردار سبزوار

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
تگهای مطلب :
  • بازدید : 242

نظرات این مطلب :

رهنمود رهبری

رهنمود رهبری

آخرین اخبار

پیوندها