طرح جامع مدیریت پسماند


آغاز رسمي اجرای طرح جامع مدیریت پسماند منطقه سبزوار خبر داد.

با بيان اينكه امروزه مدیریت پسماند یکی از ضروری‌ترین محورهای توسعه پایدار محسوب می‌شود، افزود: به منظور مشخص کردن افق برنامه‌ریزی و چشم‌انداز اجرای طرح‌های مرتبط با پسماند، تهیه طرح جامع مدیریت پسماند در یک منطقه بسیار ضروری است.
طرح جامع مدیریت پسماند به دلیل این که همه ابعاد سیستم مدیریت پسماند از تولید تا دفن و حتی تهیه اثرات زیست‌محیطی محل دفن پسماند در درون منطقه را مورد بررسی قرار می‌دهد، بالادست‌ترین سندی است که در زمینه مدیریت پسماند هر منطقه تهیه می‌شود و در واقع الگویی برای تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری اصولی و مناسب در زمینه مدیریت پسماندهاست.
در اين راستا بهمن ماه سال گذشته قراردادی مابین شهرداری سبزوار به عنوان شهرداری معین و شهرداری های اقماری سبزوار و سازمان مپ مشهد منعقد شد.
معنوي زاده : آقايان عبداله زاده و میبدی به نمایندگی از سازمان مپ روز گذشته جهت مستند سازی وضعیت موجود جمع آوری، انتقال و دفع پسماندهای شهری سبزوار و شهرداری های منطقه به سبزوار آمدند و به بررسی وضعیت موجود سیستم جمع آوری، انتقال و دفع پسماندهای سطح شهر سبزوار پرداختند.
بر اساس اين طرح تا دو روز آينده وضعیت موجود سیستم مدیریت پسماند شهرهای سلطان آباد، نقاب، جغتای، ششتمد و داورزن نیز مورد بررسی قرار مي گيرد.
طرح جامع مدیریت پسماند

رئيس سازمان مديريت پسماند شهرداري سبزوار
مجید معنوی زاده

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
تگهای مطلب :
  • بازدید : 377

نظرات این مطلب :

رهنمود رهبری

رهنمود رهبری

آخرین اخبار

پیوندها