جمع آوري نخاله های ساختمانی


مديرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سبزوار از جمع آوري روزانه 150 تن نخاله های ساختمانی در سبزوار خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شهرداري سبزوار، مجيد معنوي زاده با بيان اينكه شهرداری برای حفظ پاکیزگی شهر و جابه جایی نخاله های ساختمانی تدابير ویژه ای در نظر گرفته است، افزود: 3 دستگاه خودرو مكانيزه از طريق 27 باکس جمع آوري نخاله هاي ساختماني و عمراني سطح شهر را انجام مي دهند.

وی با اشاره به اینکه باکس های حمل نخاله از زمان نصب در محل درخواستی تا ۴۸ ساعت زمان برای پر سازی دارد و جهت همکاری بیشتر با شهروندان گاهی تا مدت زمان بيشتري در محل درخواست شده باقی می ماند، اظهار داشت: ظرفیت حمل نخاله این باکس ها 4 تا 5 تن است كه بی شک اجرای طرح مديريت نخاله هاي ساختماني به حفظ زیبایی و نظافت شهر و همچنین توجه بیشتر به مباحث ایمنی شهروندان کمک می کند.

او یادآور شد: این باکس ها در کنار ساختمان هایی که تعمیرات دارند یا در حال ساخت و ساز هستند، با رعایت موارد ایمنی و استانداردهای لحاظ شده در دستورالعمل ها نصب می شود.

معنوي زاده با بیان اینکه شهروندان هنگام ساخت و ساز یا انجام تعمیرات ساختمانی ملزم به استفاده از باکس های حمل نخاله هستند، اظهارکرد: اگر از این باکس ها استفاده نشود از سوی شهرداری برخوردهای لازم صورت می گیرد، زیرا طبق قانون شهروندانی که نخاله های ساختمانی را در محل های غیرمجاز تخلیه کنند با جریمه مواجه می شوند.

او بيان كرد؛ شهروندان متقاضی به هنگام تخریب ساختمان و تولید نخاله ساختمانی مي توانند ضمن تماس با شماره 44216614 -44237790 نسبت به درخواست مخازن با ظرفیت های مناسب برای مدت مورد نیاز اقدام و پس از تحویل و بارگیری و اعلام مجدد به سازمان پسماند نسبت به تخلیه و بارگیری نخاله و خاک اقدام می گردد.

مديرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سبزوار در ادامه به مكان هاي تعيين شده جهت تخليه خاك، نخاله هاي ساختماني و عمراني اشاره كرد و توحيد شهر بلوك 10 فاز دو ضلع غربي دانشگاه حكيم سبزواري، كمربندي جنوب شهر، روبري جايگاه سي ان جي آزادگان و انتهاي كوره هاي آجرپزي را از جمله آن برشمرد.

او با بيان اينكه با پيمانكاران و شهروندان متخلف در صورت تخليه در مكان هاي غيرمجاز در سطح شهر برابر قانون مديريت پسماند اعمال قانون صورت مي گيرد، گفت: اشخاص متخلف در صورت آلودگي محيط و معابر سطح شهر با حكم قضايي براي بار نخست 500 هزار تا 100 ميليون ريال و در صورت تكرار به دو برابر جريمه قبلي، رانندگان متخلف به ازاي هر سرويس تخليه غير مجاز مبلغ 500 هزار ريال، رانندگان متخلف در صورت آلودگي محيط و معابر سطح شهربه ازاي هر متر مربع مبلغ هزار ريال، رانندگان كاميون هاي حمل سيمان در صورت آلودگي محيط و معابر سطح شهر به ازاي هر مترمربع 5 هزار ريال و كليه رانندگان متخلف برابر ماده 20 قانون مديريت پسماند علاوه بر مجازات هاي مذكور به يك تا ده هفته توقيف خودرو محكوم خواهند شد.

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
تگهای مطلب :
  • بازدید : 686

نظرات این مطلب :

رهنمود رهبری

رهنمود رهبری

آخرین اخبار

پیوندها