معارفه چهل و يكمين شهردار سبزوار


آیین معارفه شهردار سبزوار با حضور مقدوري معاون هماهنگي امورعمراني استاندار،علوي مقدم مديركل دفتر امور شهري و شوراهاي استانداري خراسان رضوي و مديران شهري برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي شهرداري سبزوار، جت الاسلام مقيسه امام جمعه سبزوار در اين مراسم گفت: عمران و توسعه شهري در سايه وحدت و همدلي و مديريت جهادي مديران صورت مي گيرد.

حجت الاسلام مقيسه ضمن تقدير از همراهي و حمايت اعضاي شوراي پنجم سبزوار، افزود: خوشبختانه فردی انقلابی، متدین و متخصص برای تصدی شهرداری سبزوار انتخاب شده است.

معاون هماهنگي امورعمراني استاندار خراسان رضوي نيز در اين مراسم گفت: اداره امور شهرها كار سخت وپيچيده است . در بين همه مسئوليت ها، تنوع كاري مديريت شهري در قالب سازمان مديريت شهرداري ها از جنسي است كه با گستره وسيع تر و تنوع بيشتر همراه است.

محمد مقدوري افزود: 4 وظيفه و اقدام گسترده در حوزه مباحث كالبدي شهرها، اجتماعي شهرها، اقتصاد شهري و خدمات شهري بر عهده سازمان شهرداري و شهردار منتخب است كه براي احقاق آنها كار دشواري را بر عهده دارند.

وي در ادامه اظهار داشت: شهر سبزوار با 80 سال قدمت 40 شهردار را به خود ديده ، عمر متوسط 2 ساله مديريت شهري در سبزوار در مقايسه با سرانه كشور و شهرهاي استان از يك متوسط مقبول و قابل اتكا برخوردار است.

او بيان كرد: طولاني شدن دوره هاي مديريت در سبزوار نشانگر انسجام، يكپارچگي و نگاه جامع هم افزايي مديران است كه مايه خوشحالي است.

معاون هماهنگي امورعمراني استاندار خراسان رضوي گفت: سبزوار از سال 85 تا 95 با رشد جمعیت 13/5 درصدی و رشد مساحت 29 درصدی در شرايط خاصي قرار دارد كه از جهت ايجاد توازن براي رفاه شهروندان نگاه ویژه ای را در مدیریت شهری نیاز دارد.

او همچنين يکی از بزرگترین مشکلات سبزوار را چهره ناموزون سیمای شهری بيان كرد و گفت: انتظار می رود سبزوار با همه ظرفيت و قابليت ها با توجه به سابقه قبلی شهردار منتخب، این مشکل را مرتفع كند.

مقدوري تصريح كرد: خوشبختانه هم جنس بودن شهردار منتخب با موضوع مديريت شهري، جلوگيري از بي انضباطي ساخت و ساز و رها بودن اين مهم در رشد آينده سبزوار مي تواند بسيار موثر باشد.

وي اضافه كرد: مديريت شهري نيازمند جلب مشاركت مردم در كليه موضوعات و خدمات شهري است ،در تك تك برنامه شهري در ابعاد مختلف جلب مشاركت مردم در اين سازمان اجتماعي مي تواند به عنوان يك قدم بر هم افزايي و يكپارچگي موثر باشد.

او با اظهار اينكه سبزوار در توسعه اجتماعي شهر و رشد فرهنگ همدلي در شرايط مطلوب قرار دارد، گفت: سبزوار به عنوان دومین کانون اقتصادی خراسان رضوی می تواند در بهره برداری و انجام پروژه های شهری از مشارکت مردم، بیش از پیش استفاده نماید.

مقدوري با بيان اينكه سبزوار در بحث پسماند شهري جزو شهرهاي موفق در بين 72 شهر استان است، گفت: اميد مي رود مديران شهري سبزوار با همدلي و همراهي براي توسعه شهري بيش از گذشته تلاش كنند.

شهردار سبزوار نيز در اين جلسه ضمن تقدير از اعتماد مجدد اعضاي پنجمين دوره شوراي شهر، گفت: عليرغم كمبود نقدينگي در سال گذشته با همدلي و تلاش تيمي شهرداري سبزوار ، در 50 تفريغ بودجه شهرداري 10 تا 15 درصد افزايش درآمد داشت.

سيد علي كوشكي افزود: در اصول حاكم بر برنامه ها حفظ حقوق بيت المال، تسهيل و تكريم ارباب رجوع، اعتمادسازي، اتحاد و انسجام و ارتقا سطح مشاركت مردم در دستور كار قرار گرفت كه خوشبختانه در 50 هفته 128 برنامه اقدام را در دستور كار قرار داد.

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
تگهای مطلب :
  • بازدید : 266

نظرات این مطلب :

رهنمود رهبری

رهنمود رهبری

آخرین اخبار

پیوندها