H.S.E


معاون خدمات شهری شهرداری سبزوار گفت: شغل پاکبانان کاری شرافتمندانه و ارزشمند است، چون هر لحظه برای پاکیزگی محیط زیست شهری و جامعه تلاش می کنند، در این راستا یکی از دغدغه های شهرداری سبزوار و سازمان پسماند همواره نگاه ویژه به کارکنان مدیریت پسماند و سفیران پاکی شهر است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری سبزوار، سعیدرضا فصیحی در نخستین در دوره تخصصی مدیریت ایمنی و بهداشت در محیط زیست که در حسینیه باقرالعلوم برگزار شد، افزود: با توجه به وجود برخی آلودگی های در این شغل لازم است که آنها در هنگام کار به حفظ سلامتی خود نیز بسیار توجه کنند.

رئیس سازمان پسماند شهرداری سبزوار نیز در این دوره آموزشی، به اهمیت سلامت عوامل اجرایی و پاکبانان خدمات شهری اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه حجم وسیعی از فعالیت پاکبانان در شب انجام می پذیرد و احتمال بروز حادثه در این ساعات بیشتر می باشد، با عنایت به ماده 5 قانون مدیریت پسماند که مستقیما به موضوع تامین ایمنی و بهداشت عوامل اجرایی تحت نظارت سازمان، ضرورت توجه به نکات ایمنی و بهداشتی برگزاری انی چنین دوره ای را ایجاب می کرد.

مجید معنوی زاده همچینین خطاب به پاکبانان گفت: طراوت و پاکیزگی شهر مدیون تلاش شما پاکبانان است و شما پاکبانان، ایثارگران عرصه پاکیزگی شهر هستید و حفظ سلامت شما همواره مورد تاکید شهردار سبزوار و اعضای شورای اسلامی شهر بوده است.

وی بیان کرد: همه ما موظف به تلاش برای حفظ سلامتی شما هستیم و تلاش مدیران سازمان و واحد بهداشت و ایمنی شهرداری نیز در راستای تحقق این امر است بنابراین پاکبانان نیز باید خود را ملزم به رعایت نکات ایمنی بدانند.

او اظهارداشت: قشر زحمتکش پاکبانان نقش مهمی در جامعه و حق بزرگی بر گردن سلامت و آرامش شهروندان دارند و پاکیزگی شهر زمانی اتفاق می افتد که پاکبانان دارای سلامت و نشاط باشند.

مسئول ایمنی و بهداشت، محیط زیست شهرداری سبزوار نیز با اشاره به اینکه هر محیط کاری دارای عوارض و خطراتی است که می تواند سلامت یک فرد را تهدید کند، گفت: افزایش آگاهی از خطرات آن شغل می تواند نقش موثری در بروز حوادث و یا ایجاد بیماری های احتمالی داشته باشد.

حسین عوضوردی اظهارداشت: پاکبانان و عوامل اجرایی سازمان مدیریت پسماند نیز در معرض بسیاری از بیماری و خطرات شغلی هستند که در صورت کم توجهی، برخی از این بیماری ها ممکن است علاوه بر شخص به خانواده و اجتماع نیز منتقل شوند.

او همچینین بیان کرد: بروز حادثه برای یک فرد تنها هزینه مالی به دنبال ندارد بلکه عواقب اجتماعی خطرناک دیگری را به دنبال دارد و یک خانواده را دچار مشکلات زیادی می کند.

وی در ادامه به تشریح برخی بیماری ها و خطرات شغلی احتمالی پاکبانان پرداخت و پاکبانان حاضر در این جلسه نیز آموزش های بهداشتی و ایمنی لازم را فرا گرفتند.

مسئول آموزش شهرداری سبزوار نیز در حاشیه این دوره آموزشی گفت: نخستین دوره تخصصی آموزشی ایمنی و بهداشت، محیط زیست ( HSE با کد آموزشی PR0261) به همت مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سبزوار برگزار شد.

سید رضا کوشکی اظهار داشت: در این دوره تخصصی که با هدف آشنایی هر چه بیشتر و بهتر عوامل اجرایی و به خصوص پاکبانان خدمات شهری با عوامل بیماری زا و حوادث شغلی محیط کار آنان برگزار شد، 450 نفر از نیروهای خدماتی پسماند شرکت کردند.

وی در ادامه گفت: این دوره ها می بایست به صورت متناوب تکرار شود تا کلیه عوامل اجرایی سازمان به سطح کاملی از آگاهی در این زمینه رسیده و بتوانند با به کارگیری مطالب آموزش دیده شده و تجهیزات موجود از خود در برابر عوامل بیماریزا و نیز حوادث احتمالی محافظت نموده و به ارائه خدمات مطلوبتر و بهتر به شهروندان بپردازند.

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
تگهای مطلب :
  • بازدید : 501

نظرات این مطلب :

رهنمود رهبری

رهنمود رهبری

آخرین اخبار

پیوندها