فرهنگ سازی و آموزش


رئیس سازمان پسماند شهرداری سبزوار گفت: سازمان مدیریت پسماند و حوزه آموزش وپژوهش شهرداری سبزوار، آموزش ها و فرهنگ سازی را برای گروه‌های مختلف از ابتدای سال ۹۷ آغاز خواهند کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری سبزوار، مدیریت سازمان پسماند در این رابطه افزود: براساس برنامه تدوین شده؛ معلمان و مربیان بهداشت و تربیتی مدارس و دبیرستان ها، دانش آموزان ، مدیران، کارشناسان و نیروهای خدماتی سازمان ها و ادارات، نمازگزاران در مساجد، اعضای شورا و بسیج محلات، بانوان خانه دار، اصناف و مخاطبین مختلف در این طرح برای آموزش قرار گرفته اند.

وی در ادامه افزود: ارائه آموزش های عمومی و افزایش سطح فرهنگ و آگاهی شهروندان به تدریج باعث کاهش میزان تولید پسماند و صرفه جویی در مصرف منابع می شود.

مسئول آموزش وپژوهش شهرداری سبزوار نیز در این رابطه اظهار داشت: علاوه بر آموزش دوره های عمومی برای عموم مردم، دوره های خصوصی نیز با توجه به اقتضای کاری برای مسئولین و کارکنان ادارات بازیافت مناطق شهرداری سبزوار،‌ آموزش گران طرح تفکیک در مبدا،‌ معاونین،‌ مدیران و کارشناسان شهرداری های مناطق و پرسنل واحدهای مختلف سازمان برگزار در برنامه تدوین شده آموزشی سال آینده لحاظ شده است.

سید رضا کوشکی ادامه داد: با توجه به تنوع زیاد ابزار و روش های نوین آموزشی، سعی شده با استفاده بهینه از آن ها، متناسب با گروه‌های مخاطب از روش ها و ابزار خاص و کاربردی گروه هدف استفاده شود.

وی بیان کرد: در همین راستا برای گروه کارشناسان، معلمان و اساتید از همایش ها،‌ میزگرد ها و کارگاه های آموزشی ویژه با موضوعات تخصصی و برای گروه‌های مخاطب در بین کودکان و نوجوانان از کتابچه های مصور رنگی با مضامین و مفاهیم ساده و جذاب آموزشی و در مواقعی از نمایشگاه‌ها،‌ مراسم، جشنواره‌ها و مسابقه ها و برای اصناف،‌ ادارات، موسسات و شرکت ها از پوستر و بروشورهای متنوع آموزشی ودوره های ویژه استفاده خواهد شد.

او در پایان گفت: تهیه و توزیع پازل های آموزشی، تهیه و توزیع بازی ها وسرگرمی های آموزشی، استقرار مخازن ویژه تفکیک پسماندهای خشک با اشکال جذاب کودکانه، اجرای گروه هنری آموزشی و برگزاری مسابقه و اهدا جوایز، اجرای طرح زنگ بازیافت به همراه توزیع کیسه های سبز پایه گیاهی و دریافت کیسه های سبز حاوی پسماندخشک از دانش آموزان، آموزش به سرایداران مجتمع های مسکونی، آموزش چهره به چهره تمامی خانوارهای ساکن درمجتمع ها و شهرک ها، فعال سازی تشکل های دانش آموزی (حامیان بازیافت، یاوران بازیافت، شهردار مدرسه و…)، برگزاری بازدیدهای علمی از مراکز سازمان مدیریت پسماند، استقرار غرفه های جمع آوری پسماندهای خشک در محوطه و فضای مناسب در شهرک در صورت امکان و… از جمله برنامه هایی که طبق برنامه زمانبندی شده در سال آینده اجرایی خواهد شد

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
تگهای مطلب :
  • بازدید : 555

نظرات این مطلب :

رهنمود رهبری

رهنمود رهبری

آخرین اخبار

پیوندها